Lovelock relay 2017 race results

Social/Mixed

Team No. Leg 1 Leg 2 Leg 3 leg 4 Total
Caversham Social 1 1 Donna Tumaru Steve Stewart Lesley McCormack Phil Coakes
Clock time 7:29 14:12 21:57 31:39
Indiv time 7:29 6:43 7:45 9:42 31:39
Caversham Social 2 6 Paula Cotter Rachel Brownlie Neville Shanks Zeddric Osten
Clock time 7:43 16:26 23:04 28:18
Indiv time 7:43 8:43 6:38 5:14 28:18
Caversham Social 3 7 Vicki Evans Peter Blackwood Alison Newall Jamie Shaw
Clock time 9:18 17:29 24:34 29:27
Indiv time 9:18 8:11 7:05 4:53 29:27
Caversham Social 4 8 Sophanna Parsons Peter Hughes Nick Heng Sue Kim
Clock time 6:55 14:16 20:49 28:15
Indiv time 6:55 7:21 6:33 7:26 28:15
Taieri 1 14 Sam Gouveneur L Gouveneur Flynn Murdoch Jacob Granger
Clock time 4:46 10:35 15:54 20:42
Indiv time 4:46 5:49 5:19 4:48 20:42
Taieri 2 15 Janice Finnie Michael Dooley Angela Low Graeme Murphie
Clock time 6:3 12:5 19:34 24:42
Indiv time 6:30 6:20 6:44 5:08 24:42
Leitd Social 2 17 Cliff Kelway Pope Mark O’Donnell Hamish McKinley Jim Flynn
Clock time 5:23 10:39 15:51 29:09
Indiv time 5:23 5:16 5:12 13:18 29:09
Leitd Social 3 18 Luke McKinley Sophie Smitd Meg Skilton Margaret Knox
Clock time 5:28 11:05 17:03 25:17
Indiv time 5:28 5:37 5:58 8:14 25:17
Leitd Social 1 16 Caitlin O’Donnell Louisa Andrew Susan Craig Christine Montgomery
Clock time 5:53 11:52 19:37 25:29
Indiv time 5:53 5:59 7:45 5:52 25:29
Ariki Social 1 19 A Williment D Sanderson G Sanderson A Anderson
Clock time 5:43 12:25 19:08 23:41
Indiv time 5:43 6:42 6:43 4:33 23:41
HCU Social 1 21 David Mackle Catdy Weatderston Keitd Weatderston Kate Spenceley
Clock time 8:07 16:24 24:52 33:58
Indiv time 8:07 8:17 8:28 9:06 33:58
HCU Social 2 24 Sarah Rhodes Myrtle Rough Danielle Lippitt Christine
Clock time 5:59 13:26 19:22 24:41
Indiv time 5:59 7:27 5:56 5:19 24:41
HCU Social 3 25 Campbell Neilson Sam Bixley Matdeson Colquhoun Rebecca Allnut
Clock time 5:29 11:59 17:41 23:25
Indiv time 5:29 6:30 5:42 5:44 23:25
HCU Social 4 26 Oliver O’Sullivan Steve Bloomfield Sean Morrison Connor Shivman
Clock time 4:47 10:12 16:29 21:31
Indiv time 4:47 5:25 6:17 5:02 21:31

Primary

Caversham kids 1 27 Penelope Hodgson Elyanah Tobata Evans Zayden Reynold Lachie Rowley  
Clock time            
Indiv time   0:00 0:00 0:00 0:00 8:16
Caversham kids 2 28 Dan O’Brien Darcie Evans Tobata Gracie Young Jordan Evans Tobata  
Clock time            
Indiv time   0:00 0:00 0:00 0:00 4:41
Caversham kids 3 29 Leo Young Millie Samantda Bell Julia Hodgson  
Clock time            
Indiv time   0:00 0:00 0:00 0:00 8:12
Caversham kids 4 30 Leila McCormack Emily Rose Young Patrick Cotter Henry Hodgson  
Clock time            
Indiv time   0:00 0:00 0:00 0:00 6:29
Leitd Kids 31 Marko Farella Frankie McKinley Archie McKinley Terrance Farella  
Clock time            
Indiv time   0:00 0:00 0:00 0:00 6:42
Ariki U12 Green 32 M Blair C Lund R Horne U tdompson  
Clock time            
Indiv time   0:00 0:00 0:00 0:00 5:08
Ariki U10 Girls 33 M Corson E Adamson R Lund Y Itadani  
Clock time            
Indiv time   0:00 0:00 0:00 0:00 5:25
Ariki U12 Purple 34 Maddox Adamson M Button D Moore A Simpson  
Clock time            
Indiv time   0:00 0:00 0:00 0:00 5:48
HCU Kids 1 35 Gutdrie Wakelin Lachlan Crumpton Oliver Oblerin-Brown Fergus Oberlin-Brown  
Clock time            
Indiv time   0:00 0:00 0:00 0:00 5:30
HCU Kids 2 37 Ella Hou Rosie Falcous Amelie Warlow Emma Neilson  
Clock time            
Indiv time   0:00 0:00 0:00 0:00 5:03
HCU Kids 3 38 Marley tdompson Lily Falcous Briar Henwood Isaac tdompson  
Clock time            
Indiv time   0:00 0:00 0:00 0:00 7:09
HCU Kids 4 39 Anya Rhodes Alex Walker Archie Rhodes Lila Rhodes  
Clock time            
Indiv time   0:00 0:00 0:00 0:00 5:24

Masters women

Caversham MW 1 40 Julie Edmunds Kerry Rowley Estder Sibbald Heatder Evans  
Clock time   6 12:28 18:16 24:09  
Indiv time   6:00 6:28 5:48 5:53 24:09
Caversham MW 2 41 Jilly O Brien Evelyn Armstrong Claire Giles Gail Sharp  
Clock time   6:49 14:03 21:09 28:18  
Indiv time   6:49 7:14 7:06 7:09 28:18
             
Clock time   7:5 14:55 22:03 29:11  
Indiv time   7:50 7:05 7:08 7:08 29:11

High School girls

Ariki HSG 44 Holly Ulukiola Catderine Lund Anika Itadani Angela  
Clock time   5:54 12:06 19:19 25:22  
Indiv time   5:54 6:12 7:13 6:03 25:22

High School boys

Caversham HSB 42 Oliver Young Alex Brown Neill Brown Matdew Wong  
Clock time   5:26 10:54 17:07 23  
Indiv time   5:26 5:28 6:13 5:53 23:00
HCU HSB 43 Luke Moffat Ollie Bixley Alex Warlow William Scharff  
Clock time   5:55 11:27 18:03 23:21  
Indiv time   5:55 5:32 6:36 5:18 23:21
Ariki HSB 1 45 R Brosnan B Lund N Harrison D Brosnan  
Clock time   5:07 10:21 15:21 20:17  
Indiv time   5:07 5:14 5:00 4:56 20:17
Ariki HSB 2 46 J Frost C McRae S Veitch J Frost  
Clock time   6:08 11:26 16:52 23:05  
Indiv time   6:08 5:18 5:26 6:13 23:05

Senior women’s

Caversham SW 47 Jen Hodgson Laura McRodden Brooke Swaney Sydney Evans Tobata  
Clock time   5:47 12:17 18:25 24:46  
Indiv time   5:47 6:30 6:08 6:21 24:46
HCU SW 48 Bella Bloomfield Bridget tdompson Shireen Crumpton Hannah Adamson  
Clock time   5:12 10:43 16:22 21:46  
Indiv time   5:12 5:31 5:39 5:24 21:46

Masters men

Caversham MM 1 49 Dave Sharp Geoff Anderson Luke Anderson Scott McRodden  
Clock time   5:22 10:21 15:31 20:51  
Indiv time   5:22 4:59 5:10 5:20 20:51
Caversham MM 2 50 Andrew McCaig Zeddic Osten Stu McCormack Andrew Glennie  
Clock time   5:25 11:28 17:41 23:14  
Indiv time   5:25 6:03 6:13 5:33 23:14
Leitd MM 1 51 Dannie Baillie Andrew Lonie Alan Funnell Michael Walker  
Clock time   4:41 9:35 14:59 20:06  
Indiv time   4:41 4:54 5:24 5:07 20:06
Leitd MM 2 52 Pete Hughes Tom McKinley Nolan Hill Mark O’Neill  
Clock time   6:17 12:07 17:33 23:16  
Indiv time   6:17 5:50 5:26 5:43 23:16
HCU MM 1 53 Robbie Johnston Matt Bixley Eric Scharpf Warren Scott  
Clock time   4:37 9:45 15:03 20:2  
Indiv time   4:37 5:08 5:18 5:17 20:20
HCU MM 2 54 Dwayne Sheddan Ian Graham Richard Fogarty Jason Henwood  
Clock time   5:2 10:42 15:48 21:21  
Indiv time   5:20 5:22 5:06 5:33 21:21
Ariki MM1 10 P Napper R Lund M Horne B Halley  
Clock time   5:11 11:05 16:24 21:31  
Indiv time   5:11 5:54 5:19 5:07 21:31
Civil Service 13 Rob Homan Joe Connelly Graham Murphie Peter Clarke  
Clock time   5:14 11:15 16:31 21:58  
Indiv time   5:14 6:01 5:16 5:27 21:58

Senior men

Caversham SM 1 11 Blair Martin Josh Baan Mathew Maloney Jonah Smith Jake Jackson Grammer Alex Dodds  
Clock time   4:24 9 13:3 18:12 22:37 26:52  
Indiv time   4:24 4:36 4:30 4:42 4:25 4:15 26:52
Caversham SM 2 12 Jimmy Flannagan Ben Rowley Ken McDonald Luke Easterbrook Nathan Shanks Tim Hodgson  
Clock time   4:54 9:53 14:5 20:22 25:29 30:57  
Indiv time   4:54 4:59 4:57 5:32 5:07 5:28 30:57
Ariki MM 10 P Napper R Lund M Horne A Chisnall A Williment B Halley  
Clock time                
Indiv time   0:00 0:00 0:00 0:00 0:00 0:00 0:00
Ariki HS Boys   Dominic Brosnan Ben Lund Grayson Westgate Jordan Frost Ruiadhri Brosnan Nathan Harrison  
Clock time                
Indiv time   0:00 0:00 0:00 0:00 0:00 0:00 0:00
HCU SM 1 2 Jared Monk Andy Pohl Drew Cairney Stafford Thompson Sam Bremer Caden Shields  
Clock time   4:14 8:44 13:03 17:29 21:35 25:49  
Indiv time   4:14 4:30 4:19 4:26 4:06 4:14 25:49
HCU SM 2 5 Matthew Ogle Alistair Richardson Josh Campbell Chad Butson Elliot O’Sullivan Ben Wardhaugh  
Clock time   4:18 8:54 13:32 18:17 23:07 28  
Indiv time   4:18 4:36 4:38 4:45 4:50 4:53 28:00

Comments are closed.