Lovelock relay results 2016

Social and mixed

Leith Social 1 38 Hamish McKinlay Isaac Trip Luke Mckinlay Nolan Hill
Clock time 5:1 10:5 16:13 21:21
Indiv time 5:10 5:40 5:23 5:08 21:21 1
Leith Social 2 39 Tom McKinlay Mark O’Donnell Corrina Thompson Peter Hughes
Clock time 5:38 10:41 16:45 22:55
Indiv time 5:38 5:03 6:04 6:10 22:55
Leith Social 3 40 Cliff Kelway-Pope Margaret Knox Danny Baillie Jim Flynn
Clock time 6:36 14:29 19:12 31:02
Indiv time 6:36 7:53 4:43 11:50 31:02
Ariki social 1 41 Dave Catherwood Russell Lund Melissa Halley Aaron Anderson
Clock time 4:34 10:19 17:37 22:04
Indiv time 4:34 5:45 7:18 4:27 22:04 3
Ariki Social 2 42 Anthony Trainer Jen Hodgson Brent Hally Ant Trainor
Clock time 4:37 10:37 16:56 22:01
Indiv time 4:37 6:00 6:19 5:05 22:01 2
Taieri Social 43 Mike Weddell Wendy Paterson Michael Dooley Graham Murphie
Clock time 6:3 13:09 19:38 24:56
Indiv time 6:30 6:39 6:29 5:18 24:56
Cavy Social 1 44 Tiffany McNutt-Milne Ray O’Brien Jill O’Brien Peter Hughes
Clock time 7:53 14:08 20:53 28:01
Indiv time 7:53 6:15 6:45 7:08 28:01
Cavy Social 2 45 Rachel Brownlie Tessa Brownlie Sophanna Parsons Sue Kim
Clock time 8:08 15:17 22:35 29:55
Indiv time 8:08 7:09 7:18 7:20 29:55
HCU9 47 Morris Hall Cathy Weatherston Kate Spencely Phil Morris
Clock time 7:02 15:03 24:05 30:18
Indiv time 7:02 8:01 9:02 6:13 30:18
Indiv time 0:00 0:00 0:00 0:00
HCU5 49 Dave Mackle Keith Weatherston Chris Mitchell Ivan Pali
Clock time 8:38 16:26 22:34 28:18
Indiv time 8:38 7:48 6:08 5:44 28:18
Civil Service 12 Peter Clark David Low Emily Morris Rob Homan
Clock time 5:13 12:02 17:51 23:1
Indiv time 5:13 6:49 5:49 5:19 23:10

Primary School

Ariki U7 30 Elsie Smith Julia Hodgson Joel Smith Henry Hodgson
Clock time 1:21 3:31 5:12 6:4
Indiv time 1:21 2:10 1:41 1:28 6:40
Ariki U13 girls 31 Catherine Lund Georgia Smith Isabella Holland Ava Holland
Clock time 1:11 2:28 3:37 5:02
Indiv time 1:11 1:17 1:09 1:25 5:02 3
Ariki U 10 Mixed 32 Riley Horne Ruby Lund Patrick McEwan Georgie McEwan
Clock time 1:28 3:1 5:08 6:46
Indiv time 1:28 1:42 1:58 1:38 6:46
HCU-P1 33 George Hamilton Ella Hou Alex Warlow Jesika Sebelin
Clock time 1:13 2:28 3:36 4:43
Indiv time 1:13 1:15 1:08 1:07 4:43 2
HCU-P2 34 Charlotte Byers Henry Te Morenga Wakelin Guthrie Wakelin Emma Neilson
Clock time 1:12 2:31 3:54 5:16
Indiv time 1:12 1:19 1:23 1:22 5:16
HCU-P3 36 Jack Murphy Gabe Murphy Lachlan Crumpton Poppy Annison
Clock time 1:15 2:49 4:14 5:46
Indiv time 1:15 1:34 1:25 1:32 5:46
HCU-P4 35 Marley Thompson Isaac Thompson Anna Hepburn Esme Thompson
Clock time 1:48 3:22 5:09 7:45
Indiv time 1:48 1:34 1:47 2:36 7:45
HCU-P5 37 Isabella Guise Zach Guise Joey Annison Briar Henwood
Clock time 2:33 4:48 6:32 8:04
Indiv time 2:33 2:15 1:44 1:32 8:04
Cavy 1 U Mixed 46 Oliver Young Caitlin O’Brien Mathewson C Jordan Evans-Tobata
Clock time 1:04 2:1 3:21 4:27
Indiv time 1:04 1:06 1:11 1:06 4:27 1
Cavy 2 U Mixed 13 8 Petra Milne Lucy Sutton Neil Bram Ruby Sutton
Clock time 1:1 2:39 3:59 5:13
Indiv time 1:10 1:29 1:20 1:14 5:13
Cavy 3 U11 Mixed 7 Dan O’Brien Darcie Evans-Tobata Ella E Gracie Young
Clock time 1:17 2:35 4:02 5:14
Indiv time 1:17 1:18 1:27 1:12 5:14
Cavy 4 U11 G 10 Leila McCormack Charlotte Georgia Emily Young
Clock time 1:32 3:04 4:45 6:18
Indiv time 1:32 1:32 1:41 1:33 6:18
Cavy 5 U11 Mixed 11 Patrick Cotter Leo Young Sam Bell Elyenna Evans-Tobata
Clock time 1:35 3:15 5:26 7:56
Indiv time 1:35 1:40 2:11 2:30 7:56
Indiv time 0:00 0:00 0:00 0:00

Masters Women

Leith MW 27 Louisa Andrew Penny Easton Siobhan McKinlay Christine Montgomery
Clock time 5:2 11:23 17:14 22:58
Indiv time 5:20 6:03 5:51 5:44 22:58 2
Cavy Vet Women 28 Lia Bezett Donna Young Heather Julie Edmunds
Clock time 5:25 11:16 17:01 22:42
Indiv time 5:25 5:51 5:45 5:41 22:42 1
Cavy Vet Women 50+ 29 Monica Lindeman Alison Newall Claire Giles Gail Sharp
Clock time 7:5 14:55 22:03 29:11
Indiv time 7:50 7:05 7:08 7:08 29:11 3

High School Girls

Leith HSG 20 Caitlin O’Donnell Hannah Matahare Rebecca Dalphin Rebecca Hill
Clock time 5:4 11:22 17:07 22:39
Indiv time 5:40 5:42 5:45 5:32 22:39 1
Ariki HS Girls 21 Sophelia Hook Kyla Smith Sarah Langsbury Katie Higham
Clock time 6:36 12:56 19:29 24:59
Indiv time 6:36 6:20 6:33 5:30 24:59 2

High School Boys

Ariki HS Boys 22 D Parsons N Harrison B Lund Ruiadhri Bronsan
Clock time 5:09 10:01 15:1 20:08
Indiv time 5:09 4:52 5:09 4:58 20:08 2
Taieri 24 Sam Gouverneur Jacob Grainger Louie Gouverner Cameron Gardiner
Clock time 4:53 9:49 15:1 20:04
Indiv time 4:53 4:56 5:21 4:54 20:04 1
Cavy Boys 25 Jayden Toomey Mathew Wong Josh Redemeyer Alex Brown
Clock time 5:1 10:58 16:47 22:31
Indiv time 5:10 5:48 5:49 5:44 22:31
HCU-HSB 26 Josh Hou Sam O’kane Oscar Te Morenga Wakelin William Scharpf
Clock time 5:02 10:02 16:12 21:14
Indiv time 5:02 5:00 6:10 5:02 21:14 3

Senior Women’s

HCU1 18 Jean Kozyniak Shireen Crumpton * Bella Bloomfield Kirsty O’Sullivan
Clock time 4:51 10:23 15:47 21:02
Indiv time 4:51 5:32 5:24 5:15 21:02 1
HCU2 19 Rose Stamm Jenna Thorne Louise Darwin Amy Hou
Clock time 5:46 11:2 16:42 22:39
Indiv time 5:46 5:34 5:22 5:57 22:39 2
Indiv time 0:00 0:00 0:00 0:00

Masters Men

Leith MM 1 10 Neale McLanachan Alan Funnell Rob Creasy Andrew Lonie
Clock time 4:34 9:38 14:11 18:56
Indiv time 4:34 5:04 4:33 4:45 18:56 2
Leith MM 2 11 Chris Sole Steve Tripp Mark O’Neill Michael Walker
Clock time 5:16 10:41 15:51 21:35
Indiv time 5:16 5:25 5:10 5:44 21:35
Ariki 50+ 12 Russell Lund Allan Williment Mike Wilson Brent Halley
Clock time 5:04 10:3 16:05 21:16
Indiv time 5:04 5:26 5:35 5:11 21:16
Ariki 60+ 13 Phil Napper Alan Nichols Dalise Sanderson Gene Sanderson
Clock time 5:06 10:34 17:09 22:57
Indiv time 5:06 5:28 6:35 5:48 22:57
Cavy Vet Men 14 Geoff Anderson Andrew McCraig Gordon Wong Dave Sharp
Clock time 5:03 10:29 16:11 21:21
Indiv time 5:03 5:26 5:42 5:10 21:21
HCU8 15 Karl Thomson Stephen Pinker Mark Konijn Stephen Wakelin
Clock time 5:17 11:34 17:07 22:22
Indiv time 5:17 6:17 5:33 5:15 22:22
HCU7 16 Dwayne Sheddan Richard Fogarty Warren Scott Mark Chignell
Clock time 5:25 10:28 15:38 21
Indiv time 5:25 5:03 5:10 5:22 21:00 3
HCU6 17 Robbie Johnston Jason Henwood Stephen Bloomfield Mike Wakelin
Clock time 4:32 9:16 14:14 18:45
Indiv time 4:32 4:44 4:58 4:31 18:45 1
ArikiMMMixed 48 Alastair Chisnall Murray Jensen-McCloy Dave Crewe Phil Napper
Clock time 5:23 11:14 17:59 23:49
Indiv time 5:23 5:51 6:45 5:50 23:49

Senior mens

Leith SM 2 Nathan Hall Ben Mitchell Glen Thompson George Armstrong Jason Palmer Rob Creasy
Clock time 4:27 9:21 14:26 19:25 23:48 28:24
Indiv time 4:27 4:54 5:05 4:59 4:23 4:36 28:24 3
Cavy SM 1 4 Lorenz Kissling Alex Dodds Andrew Smith Sam Hopper Ioan Fuller Jonah Smith
Clock time 4:17 8:28 13:02 17:17 21:53 26:24
Indiv time 4:17 4:11 4:34 4:15 4:36 4:31 26:24 2
Cavy SM SM 2 5 Zinzan Smith Ben Rowley Ken McDonald Luke Easterbrooke Jan Dre Andrew Glennie
Clock time 5:51 10:51 15:34 20:55 26:04 31:44
Indiv time 5:51 5:00 4:43 5:21 5:09 5:40 31:44
HCU3 1 Jarrod Monk Kirk Madgwick Matt Ogle Oliver Chignell Sam Bremer Caden Shields
Clock time 4:12 8:24 12:52 17:07 21:13 25:22
Indiv time 4:12 4:12 4:28 4:15 4:06 4:09 25:22 1
HCU4 6 Ben Wardhaugh Luuk Wijering Chris Jones Cameron McNoe Jack Bloomfield Mike Wakelin
Clock time 4:37 9:09 13:54 19:47 24:55 29:42
Indiv time 4:37 4:32 4:45 5:53 5:08 4:47 29:42

Comments are closed.